Podróżuj

Mazury kuszą nie tylko latem

Trochę spokoju, odetchnięcie od codziennej presji czasu, kontakt z naturą.

A do tego zdrowe, apetyczne posiłki spożywane w pięknych wnętrzach z widokiem na jezioro, przytulne pokoje. Macie ten obraz przed oczyma? To wspaniale, bo takie miejsce istnieje. I warto je odwiedzić – o każdej porze roku.  

Zima na Mazurach niewiele się różni od górskich klimatów – siarczysty mróz, śnieg, kuligi, profesjonalnie przygotowane stoki narciarskie i trasy biegowe zadowolą fanów szusowania i aktywnego wypoczynku. Wieczorem ciepło kominka albo płomienie ogniska pod rozświetlonym gwiazdami na niebie wyczarują magiczny, niezapomniany klimat.  Zdrowe i czyste powietrze, ekologiczna kuchnia wykorzystująca lokalne tradycje, różnorodność oferty skierowanej do rodzin z dziećmi sprawiają, że z każdym rokiem coraz więcej osób wybiera Mazury by spędzić tu ferie zimowe czy wolne dni poza sezonem.

Wiosna z kolei to najlepszy czas na rejsy żaglowe, jazdę konną, wycieczki rowerowe i zwiedzanie. Jeszcze bez tłumu turystów, choć sezon już otwarty.

Lata na Mazurach nie trzeba zachwalać. Atrakcji nie brakuje, gminy i miasta prześcigają się w organizowaniu festiwali i wydarzeń artystycznych. Przyjeżdżają turyści nie tylko z Polski, ale i z całej Europy.

Jesień to z kolei wymarzony czas na spacery, zbieranie grzybów, odpoczynek na łonie natury, drzemki w przytulnym pokoju i spokojne zebranie myśli. To cisza i błogi relaks. Mieniące się kolorami babiego lata krajobrazy koją i pozytywnie nastrajają.

Miejsce z klimatem

Dla tych, którzy przyjeżdżają do Lawendowego Wińca czas się zatrzymuje. Willa położona tuż nad brzegiem jeziora, otoczona lasami i łąkami zapewnia komfort i prywatność wszystkim tym, którzy szukają ukojenia na łonie natury i tym, którzy potrzebują odpocząć od codziennych obowiązków. Niedaleko stąd do różnych atrakcji, z których znana jest okolica – Pól Grunwaldu, Skansenu w Olsztynku, Krainy Kanału Elbląskiego, Parków i Rezerwatów Przyrody, Ostródy, Miłomłyna, Elbląga, Karnit...

Na miejscu organizowane są dla gości – również z myślą o najmłodszych – warsztaty pieczenia ciasteczek, warsztaty mydlarskie, malowania na porcelanie, witrażownictwa. Nikt nie będzie się tutaj nudzić. Znajdziemy tu też biblioteczkę zaopatrzoną w ciekawe lektury, do dyspozycji gości są też gry i filmy do wykorzystania w obszernym salonie z kominkiem i dużymi oknami na wspaniałą przyrodę. 

Rodzinna atmosfera, gościnność i najlepsza domowa kuchnia sprawię, że każdy poczuje się tu dobrze.

W Lawendowym Wińcu doskonale udają się kameralne spotkania integracyjne, ale też wydarzenia rodzinne, uroczystości prywatne, zabawy okolicznościowe i zabawa Sylwestrowa.

Więcej informacji na stronie: www.lawendowywiniec.pl

Kategoria: Podróżuj

Porozmawiajmy

Ciekawe

Dostrzeżone

corkimatek pokojdziecka konfliktowy

Inspiracje