Dzieje się

Powraca moda na kino z Indii

Po sukcesie głośnego, realizowanego wiosną ubiegłego roku w Warszawie, filmu Sajida Nadiadwali pt. „Kick”, w Polsce wzrosło zainteresowanie kinem indyjskim.

Widzów przyciąga pokazywany w wielu miastach cykl New Age Bollywood. We wrześniu kolejny dystrybutor na polskim rynku, Bolywood Europa Limited, zaprasza na wielkie święto indyjskiego kina –  Indian Film Festival.

Indian Film Festival rozpocznie się 15 września br. i przez kilka kolejnych tygodni będzie odbywać się w największych miastach w Polsce. Pokazy filmowe zaplanowane zostały m.in. w Warszawie, Trójmieście, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Białymstoku, Bielsku, Gorzowie, Rzeszowie oraz Łodzi. Ideą przewodnią festiwalu jest pokazanie polskiej publiczności jak bardzo bogate i różnorodne jest kino z tej części świata. Filmy wybrane na pokazy to zarówno przykłady nowoczesnego nurtu – New AgeBollywood, jak również obrazy mainstreamowe oraz komercyjne. Większość z tych filmów jak dotąd nie była oficjalnie pokazywana w Polsce. Widzowie mogli oglądać je (nie zawsze legalnie) w sieci.

W ramach festiwalu Indian Film Festival pokazanych zostanie 5 indyjskich produkcji. Będą to: niebanalna opowieść o pięknej kobiecie i jej kłopotach w USA – „English Vinglish”, komedia romantyczna „Love AajKal” z gwiazdą Deepiką Padukone (znaną m.in. z pokazywanego w tym roku w Polsce obrazu pt. „Piku”, gwiazda była bohaterką okładki poprzedniego wydania magazynu iAM – przyp. red.), komedia „Żyje się tylko raz” (oryg. „Zindagi Na MilegiDobara”),  obyczajowy film „Rockstar” (zdobywca 20 międzynarodowych nagród filmowych) o chłopaku, którego marzeniem jest zostać gwiazdą taką, jak Jim Morrison z The Doors, oraz typowo bollywoodzki obraz „Om Shanti Om” z jedną z największych gwiazd kina Shahrukhem Khanem oraz Deepiką Padukone.

Festiwalowi towarzyszyć będą różne atrakcje: pokazy tańców indyjskich, degustacje tradycyjnych potraw, promocje najnowszych filmów na DVD.

Portal KobiecaReaktywacja.pl jest patronem Festiwalu.

Kategoria: Dzieje się

Porozmawiajmy

Ciekawe

Dostrzeżone

corkimatek pokojdziecka konfliktowy

Inspiracje