Dzieje się

KOBUSIŃSKI / INTYMNOŚĆ LISTOPAD 2017 / STUDIO BANK

Studio Bank zaprasza na kolejne wydarzenie z cyklu Studio Bank Pop Up Gallery

Szymon Kobusiński jako jedyny fotograf w Polsce z konsekwencją buduje plany zdjęciowe pod wodą. Jest autorem wielu cykli, sesji i rozpoznawalnych zdjęć, ale ciągle powraca do fotografii podwodnej. Dlaczego? I jak?

Artysta zaprasza na wernisaż wystawy-wyznania: „Intymność”. W listopadzie 2017, w Studio Bank, w jesiennej, prawie zimowej aurze, zaprasza do kontemplacji obrazów rozpiętych między pozorną subtelnością i surową ekspresją.

26 LISTOPADA 2017 - DZIEŃ OTWARTY
Tylko w niedzielę, 26 listopada, w godzinach 11.00 - 18.00 wystawa KOBUSIŃSKI / INTYMNOŚĆ dostępna jest dla wszystkich zwiedzających. Na dzień otwarty zapraszamy do Studio Bank, ul. Daniłowiczowska 18B w Warszawie.

KOBUSIŃSKI / INTYMNOŚĆ
Projekt zrealizowano w specjalnie zaaranżowanym podwodnym studiu. Ekspozycja składa się z serii 27 wielkoformatowych fotografii i wyjątkowej wideoinstalacji.

Szymon Kobusiński najsilniej koncentruje się na samym procesie odbywającym się na planie zdjęciowym, starając się uzyskać unikalny efekt już tam, a nie dopiero na etapie postprodukcji. Opiera swoją sztukę na dobrej szkole fotografii tradycyjnej i analogowej, technologii cyfrowych używając już tylko jako narzędzi pomocniczych. Dziś rzadko spotyka się te dwie metody zastosowane z taką precyzją.

SZYMON KOBUSIŃSKI
Jest absolwentem Szkoły Filmowej w Łodzi i członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików.
Zrealizował wiele unikalnych projektów fotograficznych, pokazywanych na prestiżowych wystawach. Do najważniejszych należą: “Inny Świat” w Teatrze Narodowym, “Światło Życia” w Teatrze Wielkim, czy “Ocalić od zapomnienia” w Ambasadzie RP w Londynie.
Pozowały mu takie osobistości, jak Danuta Szaflarska, Roman Polański, czy Prezydent Ryszard Kaczorowski.
Za film "Metamorphosis" otrzymał II nagrodę w konkursie International Photography Awards #2014 - to jedno z najcenniejszych trofeów fotograficznych.

Film został też doceniony i nominowany do wielu innych nagród, w tym do tytułu Moving Images Photographer of the Year w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów na świecie - Lucie Awards. Intymność to najnowszy projekt artysty.

STUDIO BANK
Wyjątkowe miejsce na mapie Warszawy mocno wpisane w historię miasta.
Ciekawa architektura intryguje i stanowi unikatową oprawę dla zabytkowego wnętrza. Ten gmach przedwojennego Banku Polskiego jako jeden z nielicznych w Warszawie przetrwał II wojnę światową.

Ponadstuletnią bogatą historię tego miejsca widać na każdym kroku. Zachowano tu oryginalne wysokie na 7 metrów ceglane arkady i zabytkową mozaikę na posadzce. Niebanalna aranżacja, designerskie wyposażenie i klimatyczne oświetlenie nadają nowoczesny i niepowtarzalny charakter wnętrzu, które inspiruje i daje nieograniczone możliwości.

Miejsce to od lat przyciąga środowisko artystów i intelektualistów.

To właśnie tutaj swoje sesje zdjęciowe, plany filmowe, wernisaże, a także wykłady realizowali między innymi Ryszard Horowitz, Ryszard Lenczewski, Paweł Edelman, Arkadiusz Tomiak, Danuta Szaflarska, Ewa Ewart, czy zdobywca 2 Oscarów Neil Corbould.

POP UP GALLERY
Ideą Pop Up Gallery w Studio Bank jest organizowanie kilkudniowych wydarzeń kulturalnych - wystaw połączonych z uroczystym wernisażem i sprzedażą sztuki.

W ramach jednego cyklu Pop Up Gallery poza wernisażem odbywają się liczne spotkania tematyczne i warsztaty coachingowe, stąd wybór oryginalnej przestrzeni na mapie Warszawy - Studio Bank, w której sztuka prezentuje się idealnie, a niebanalna architektura wnętrza i twórcza atmosfera działają inspirująco. W ramach dotychczasowych wydarzeń Pop Up Gallery bohaterami wydarzeń byli wybitni artyści Tomasz Tomaszewski, Tomek i Mateusz Sikora, Krystyna Nowakowska, Marcin Rząsa i Paweł Pierściński.

Więcej informacji:
www.studiobank.pl / www.facebook.com/StudioBank
www.szymonkobusinski.com / www.facebook.com/SzymonKobusinskiPhotography
 Kategoria: Dzieje się

Porozmawiajmy

Ciekawe

Dostrzeżone

cvjakdostosowac hands airport couple

Inspiracje