Dzieje się

Wielki sukces kobiet podczas Samsung Irena Women’s Run

Tysiąc kobiet wzięło udział w minioną sobotę 7 października w biegu Samsung Irena Women’s Run.

Dla wielu z nich bieg pod honorowym patronatem wielokrotnej medalistki olimpijskiej Ireny Szewińskiej to motywacja, by o swoją kondycję dbać przez cały rok.  

Samsung Irena Women’s Run na stałe zagościł w kalendarzu imprez sportowych. Dla jednych jest sprawdzianem własnych możliwości, dla drugich okazją, by zmotywować się do aktywności fizycznej. Przede wszystkim jest to jednak wyjątkowe święto kobiet. Jak podkreślają organizatorzy i patronka biegu – jego głównym celem jest zachęcenie kobiet do dbania o swoje zdrowie i kondycję, bez względu na wiek.

Cieszy nas tak liczna frekwencja podczas biegu i bardzo szeroki przedział wiekowy. To wspaniałe słuchać opowieści kobiet, które zaczęły swoją przygodę z bieganiem właśnie od Samsung Irena Women’s Run i za namową pani Ireny, która chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami, konsekwentnie podejmują aktywność fizyczną na miarę własnych możliwości – podkreśla Magdalena Olborska z Samsung Electronics Polska.  

Z każdego pakietu startowego 5 złotych zostało przekazane na rzecz fundacji One Day. Czek od Samsung Electronics Polska trafił w ręce Prezes fundacji Moniki Krzyżanowskiej oraz  Grażyny Wolszczak, która jest mocno zaangażowana w działanie organizacji. Środki te zostaną przeznaczone na kursy i szkolenia dla młodzieży z domów dziecka, która stawia swoje pierwsze kroki w dorosłym życiu.

Poza możliwością przebiegnięcia pięciokilometrowej trasy pięknymi alejkami warszawskiej Agrykoli i parku Muzeum Łazienki Królewskie, dla uczestniczek przygotowano także niespodzianki. Szczególnie dużo emocji wzbudziła możliwość osobistego spotkania z Ireną Szewińską. Zaskoczeniem była także duża pula nagród, którymi wyróżnione zostały biegaczki. Zwyciężczyni biegu, Ewa Jagielska, która ukończyła go z wynikiem 17 minut, otrzymała smartfon Galaxy S8. Ponieważ Samsung Irena Women’s Run to bieg dla wszystkich, uhonorowana została także najstarsza biegaczka oraz uczestniczki, które zajęły konkretne miejsca w klasyfikacji ogólnej: 24 – bo właśnie tyle medali mistrzostw Polski na koncie ma Irena Szewińska, 111 – bo to jej rekord na 100 metrów (11,1 sek.), 168 – jak najlepszy wynik 1,68 m w skoku w wzwyż, 222 – jak legendarne 22,2 sek. na 200 m i 492 - jak rekord na 400 m (49,2 sek.). Do uczestniczek sklasyfikowanych na tych miejscach trafiły najnowsze smartwatche Samsung Gear Fit2 Pro, dzięki którym będą mogły kontrolować swoje wyniki i osiągać własne rekordy.

Bieg odbył się pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

O firmie

Samsung inspiruje świat i kształtuje przyszłość poprzez wyjątkowe idee oraz innowacyjne technologie. Firma Samsung aktywnie kreuje i definiuje nowe standardy w świecie telewizorów, smartfonów, urządzeń ubieralnych, tabletów, rozwiązań cyfrowych, systemów sieciowych, pamięci, technologii LSI, półprzewodników oraz rozwiązań LED.
Więcej informacji można znaleźć na stronach: http://samsungmedia.pl oraz http://news.samsung.com.

 

żródło: samsungmedia

Kategoria: Dzieje się

Porozmawiajmy

Ciekawe

Dostrzeżone

cvjakdostosowac hands airport couple

Inspiracje