Polecamy

W życiu smak łączy się ze sztuką

Hinduski reżyser Raja Krishna Menon zrezalizował rodzimą wersję amerykańskiego hitu Jona Favreau „Szef”.

W filmie „Chef” Chandan Roy Sanyal gra jedną z głównych ról - Nazrula – najlepszego przyjaciela mistrza kuchni Roshana (Saif Ali Khan), który postanawia porzucić karierę i wyruszyć food trackiem w podróż po Indii, by odnaleźć szczęście. Sanyal w krótkiej rozmowie opowiada o swojej roli i magicznych indyjskich potrawach.

CHEF TRAILER PL

 „Chef” to remake hitu z 2014 roku. Widziałeś film Jona Favreau?

Oczywiście, że widziałem. Bardzo mi się podobał. Jednak nasz film ma nieco inny klimat. To pewnie przez naszą niezwykła indyjską kuchnię (śmiech).

Co cię ujęło w roli kucharza?

To jest pierwszy film, w którym moim rywalem jest… lukier. Gram kucharza o imieniu Nazrul, który razem z Roshanem i jego jedenastoletnim synem podróżuje po Indiach,  gotując dla ludzi proste potrawy, które sprawiają im przyjemność i niosą radość. To wspaniałe uczucie widzieć, jak komuś smakuje to, co przyrządziłeś. Widzę tu pewne podobieństwo do aktorstwa. Może dlatego ta rola tak bardzo przypadła mi do gustu?

Czyli rola kucharza jest wymarzona dla aktora? Można powiedzieć, że w obu zawodach chodzi o to samo?

Chyba tak (śmiech). Kiedy pracuję nad jakąś rolą staram się wręcz przeistoczyć się w  graną postać. Wkładam wiele pracy i wysiłku w to, by wnieść właściwą energię  w mojego bohatera. To niezwykłe, jak potem taka rola rezonuje wśród ludzi, którzy zapamiętują nie ciebie jako aktora, ale jako postać. Jakiś czas temu w filmie „Jazbaa” grałem mężczyznę skazanego za gwałt. Potem wielu fanów wręcz mnie znienawidziło. Wielokrotnie słyszałem „Zabić go! To bandyta!”. I właśnie na takie reakcje od widzów czekam najbardziej.

Jak pracowało Ci się na planie z gwiazdą kina bollywoodzkiego – Saifem Ali Khanem?

Och, to była czysta przyjemność. Świetnie się rozumieliśmy. Obydwaj mamy podobne gusta – lubimy te same filmy, te same książki. Mamy chyba także podobne smaki… dla nas obydwu rola kucharzy to niezwykłe doświadczenie.  Razem chodziliśmy na warsztaty, na których uczyliśmy się pilnie jak fachowo kroić warzywa, potrząsać nimi na gorącej patelni tak, żeby się nie poparzyć, a jednocześnie żeby wyglądało to profesjonalnie, jak na mistrzów patelni przystało. Świetnie się przy tym bawiliśmy.

Myślisz, że w tym filmie jedzenie jest pewną metaforą?

Raja Manon (reżyser) w swoim filmie przepięknie ukazał Indie i całe ich bogactwo – także kulinarne. I krajobrazy, i dania pięknie prezentują się w kamerze. Bohaterowie filmu, podróżując to tu, to tam, zdobywają serca ludzi swoimi potrawami. Widzowie mogą poznać pyszne potrawy z Kerali, Goa, Delhi czy Amritsaru. Ale to nie jest  film tylko o jedzeniu. Opowiada też o relacjach syn-ojciec, relacjach między małżonkami i przyjaciółmi. Roshan jest mistrzem kuchni, który swoimi potrawami, dosłownie i przenośni, nadaje życiu smak. Jednak on sam nie potrafi odczuwać ich zbyt intensywnie. Jego życie jest mdłe. Goni tylko za karierą, a jego życie rodzinne, uczuciowe usycha. Dużo rozmawialiśmy o tym z Saifem.  O tym, jak współczesny człowiek może znaleźć równowagę pomiędzy pracą zawodową a życiem rodzinnym. Pomiędzy karierą a miłością. Myślę, że „Chef” to dobra lekcja dla każdego współczesnego człowieka.

Dziękujemy za rozmowę.

 

Hinduski reżyser Raja Krishna Menon zrezalizował rodzimą wersję amerykańskiego hitu Jona Favreau „Szef”. Od 6 października bollywoodzką wersję będzie można zobaczyć na pokazach specjalnych.

6 października w Krakowie, 7 października w Łodzi, a 8 października w Warszawie odbędą się premierowe pokazy specjalne obrazu w reżyserii Rajy Krishny Menona pt. „Chef”. Pokazy uatrakcyjni spotkanie z aktorem, który odgrywa w filmie jedną z głównych ról - Chandanem Roy Sanyalem.

Kategoria: Polecamy

Porozmawiajmy

Ciekawe

Dostrzeżone

cvjakdostosowac hands airport couple

Inspiracje