Na co dzień

Jak się czuje Twoja szyja?

Stosujemy różne kremy do twarzy, balsamy do ciała, jednak w tej pielęgnacji rzadko pod uwagę bierzemy szyję. Tymczasem to właśnie na skórze szyi bardzo dobrze odciska się upływ czasu. Jak o nią zadbać?

Jak postępować z szyją?

Cienka skóra szyi narażona jest na wysuszenie, szybko wiotczeje, pokrywa się zmarszczkami. Aby zapobiec temu procesowi, bądź chociaż go opóźnić, powinnyśmy szczególną uwagę poświęcić tej części ciała. Mówiąc ogólnie, szyję należy pielęgnować tak samo jak skórę twarzy. Zamiast więc szorować ją gąbką, lepiej czyścić wacikiem z płynem micelarnym. Następnie nałożyć ten sam krem, który używamy do twarzy. Ważne jednak, aby miał on filtr UV, szczególnie gdy szyja narażona jest na działanie światła słonecznego. Na wieczór można użyć niewielkiej ilości olejku arganowego. W ten sposób nawilżymy i uelastycznimy skórę szyi.

Wieczorna pielęgnacja szyi może stać się też okazją do wykonania prostego masażu: dłonie zwilżone olejkiem przesuwamy po szyi od dołu do góry. Pomoże to zapobiec wiotczeniu mięśni. Sam masaż jednak nie rozwiąże sprawy, jeśli za dnia się garbimy. Chcesz mieć ładną szyję, trzymaj się prosto!

Jeśli do pielęgnacji szyi używasz wspomnianych wyżej kosmetyków, nie musisz już kupować tych, przeznaczonych wyłącznie do szyi. Ich skład jest bardzo zbliżony do składu kremów do twarzy.

Te proste sposoby sprawią, iż skóra Twojej szyi będzie jędrna i elastyczna. Biżuteria i szale – jeśli je nosisz – będą służyć wyłącznie ozdobie, nie zaś maskowaniu niedoskonałości.

Czego nie robić?

  • Dajmy skórze szyi oddychać, nie drażnijmy jej sztucznymi czy szorstkimi materiałami.
  • Nie spryskujmy szyi zbyt dużą ilością perfum.
  • Nie pomijajmy szyi w codziennej pielęgnacji ciała.

 

Tekst: Łucja Tarczyńska

Kategoria: Na co dzień

Porozmawiajmy

Ciekawe

Dostrzeżone

penis dlonierece radosc z brzucha

Inspiracje