Na co dzień

Na wiatr i mróz

Zimą skóra narażona jest na wiele szkodliwych czynników zewnętrznych.

Brak odpowiedniej ochrony przed wiatrem i mrozem może spotęgować ich negatywny wpływ na jej kondycję. W trosce o delikatną skórę suchą, wrażliwą i skłonną do podrażnień, marka Emolium wprowadziła nową formułę znanego i cenionego Kremu ochronnego na wiatr i mróz. W nowej odsłonie preparat może być stosowany u dzieci już od 1.miesiąca życia.

Kosmetyki przeznaczone do stosowania zimą, powinny zawierać więcej składników tłuszczowych, dzięki którym efektywniej chronią naskórek przed mrozem i wiatrem. Wzbogacane są też często w substancje aktywne, które tworzą na powierzchni skóry warstwę ochronną. Zabezpiecza ona naskórek przed działaniem ujemnej temperatury
i zapobiega nadmiernej utracie wody.

Dzięki odpowiednio dobranym składnikom aktywnym (m.in. kompleks kwasów tłuszczowych omega 3 i 6, olej z pestek winogron), Krem ochronny na wiatr i mróz Emolium tworzy delikatny film, który zapewnia natychmiastowe nawilżenie.

W połączeniu z trójglicerydami kaprylowo-kaprynowymi, które są wysokiej jakości fizjologicznym emolientem, jedocześnie uzupełnia niedobory lipidów w warstwie rogowej naskórka, zmiękcza i wzmacnia barierę naskórkową. Zastosowana w preparacie witamina A dodatkowo przeciwdziała wysuszeniu, uelastycznia, zmiękcza
i odżywia suchą skórę.

Emolium Krem ochronny na wiatr i mrzWyniki badań aparaturowych dla produktu Krem ochronny na wiatr i mróz Emoliumwy wykazały, że:

  • krem zapewnia odpowiednią ochronę skóry przez ponad 5h od aplikacji (po 5h wielkość osłony ochronnej stanowiła 75% wielkości osłony określonej po 1h od aplikacji),
  • nawilżenie skóry wzrastało sukcesywnie w ciągu 5h od aplikacji i było o 44% wyższe od nawilżenia początkowego,
  • krem zapewniał trwałe i stabilne w czasie natłuszczenie skóry. Średnio w 5h od aplikacji natłuszczenie wynosiło 75% poziomu natłuszczenia, uzyskanego po 1h od zastosowania preparatu.

Cena: ok. 31zł / 75 ml.

Składniki aktywne w Kremie ochronnym na wiatr i mróz Emolium:

Kompleks kwasów tłuszczowych omega 3 i 6 - aktywnie wspomaga syntezę ceramidów. W skład kompleksu wchodzą:

  • trójglicerydy uzupełniające lipidy,
  • olej z lnicznika siewnego, zawierający 45% kwasów tłuszczowych omega 3, podnoszących odporność skóry na podrażnienia.

Olej z pestek winogron - doskonale nawilża, uelastycznia i odżywia. Ma działanie tonizujące oraz łagodzące. W jego skład wchodzą:

  • NNKT, w tym kwas linolowy,
  • witaminy E, A, B6, K i D,
  • składniki mineralne: potas, wapń.

Doskonale przenika przez naskórek i dociera do jego głębszych warstw. Łagodzi podrażnienia
i poprawia skład lipidowy skóry, przez co nawilża i zapobiega szorstkości.

Witamina A - przeciwdziała wysuszeniu, zapobiega łuszczeniu. Uelastycznia, zmiękcza i odżywia suchą skórę.

Trójglicerydy kwasów tłuszczowych: kaprylowego i kaprynowego - uzupełniają niedobory lipidów
w cemencie międzykomórkowym, natłuszczają skórę i ograniczają transepidermalną utratę wody, zmniejszają ryzyko penetracji szkodliwych czynników zewnętrznych w głąb skóry.

Kategoria: Na co dzień

Porozmawiajmy

Ciekawe

Dostrzeżone

penis dlonierece radosc z brzucha

Inspiracje