Na co dzień

Regeneracja włosów suchych i zniszczonych

Najczęściej problem suchych i zniszczonych włosów spowodowany jest niewłaściwymi zwyczajami pielęgnacyjnymi i stylizacyjnymi, które zakłócają naturalną równowagę skóry głowy.

Zdrowy włos zawiera w sobie ok. 10% wody, która znajduje się przede wszystkim w łusce i trzonie włosa. Naturalny płaszcz hydrolipidowy, w skład którego wchodzi sebum, chroni włos przed utratą nawilżenia. W przypadku, kiedy jego produkcja i rozprowadzanie na powierzchni włosów jest niewystarczające, dochodzi do uszkodzenia otoczki, chroniącej rdzeń włosa, a w efekcie do rozchylenia się łusek. Woda z łatwością ucieka z wnętrza włosów, sprawiając, że tracą połysk, są łamliwe, a ich końcówki rozdwajają się.

Włosom szkodzi głównie: nadmierne używanie suszarki, prostownicy, intensywne rozjaśnianie, koloryzacja, trwała ondulacja, stosowanie szamponów zawierających silnie działające detergenty. Ponadto dochodzą także czynniki środowiskowe – promieniowanie UV, różnice temperatur, klimatyzacja, zanieczyszczenia, wiatr, woda morska i chlorowana woda w basenach.

Francuska marka René Furterer, ekspert w naturalnej pielęgnacji włosów, proponuje gamę KARITÉ dla włosów suchych i zniszczonych, cieszącą się nieustannym zainteresowaniem od prawie 60 lat. W 1957 roku ówczesny paryski stylista fryzur René Furterer, opracował Karité krem intensywnie rewitalizujący, specjalnie na potrzeby kobiet stylizujących włosy a la Marylin Monroe.

Masło KARITÉ

Masło KARITÉ pozyskiwane jest z nasion owoców drzewa z rodziny sączyńcowatych, które rośnie na terenie Afryki Subsaharyjskiej, zwanej „pasmem shea” obejmującym 11 państw. Karitè oznacza „drzewo życia”. Lipidowa konsystencja pełna nasyconych kwasów tłuszczowych
i substancji niezmydlającej przypomina masło i od lat ma tradycyjne zastosowanie spożywcze i pielęgnujące skórę i włosy.

W linii Karité René Furterer wiodącym produktem jest Maska intensywnie regenerująca włosy suche i zniszczone. Ten najważniejszy kosmetyk w gamie został oznaczony specjalnie zaprojektowanym symbolem KARITÉ Z ETYKĄ, by podkreślić wyjątkowe partnerstwo pomiędzy marką René Furterer,a społecznością z Burkina Faso trwające od 2007 r.

KARITÉ Z ETYKĄ to owoc spotkania pana Pierre Fabre z Nathalie Ouattara, która w 2004 r. w Burkina Faso założyła społeczność ponad 200. kobiet z Toussiana zajmujących się produkcją masła Karité z lokalnie rosnących drzew. Kiedy Nathalie Ouattara, szukając w Europie firmy zainteresowanej wysokiej jakości masłem Karité trafiła do Francji i przedstawiła panu Pierre Fabre sposób pozyskiwania masła, farmaceuta-wizjoner, ceniący nie tylko jakość, ale i etyczny biznes, nie miał żadnych wątpliwości. Aby przywrócić znaczenie tradycyjnego składnika aktywnego, ustanowił nowy łańcuch dostawy z Burkina Faso do Laboratoriów Pierre Fabre.

KARITE Maska-intensywnie-regenerujcaCelem nawiązania współpracy ze społecznością z Burkina Faso jest zapewnienie odpowiedniej jakości masła Karité spełniającej wysokie wymagania farmaceutyczne, zagwarantowanie bezpieczeństwa dostaw surowców, ustanowienie długoterminowych, solidarnych
i odpowiedzialnych relacji partnerskich, przekazanie know-how oraz środków finansowych redukujących ciężką pracę kobiet afrykańskich, jak również transparentność całego procesu.

Dzięki idei KARITÉ Z ETYKĄ powstał produkt najwyższej jakości - Maska Karité marki Renè Furterer, dermokosmetyk:

• absolutnie bezpieczny i naturalny
• bez rozpuszczalników i innych dodatków
• wytwarzany w tradycyjny sposób afrykański, przy użyciu prasy mechanicznej.


Cena: 155zł / 200 ml

Kategoria: Na co dzień

Porozmawiajmy

Ciekawe

Dostrzeżone

penis dlonierece radosc z brzucha

Inspiracje