Kariera

Kiedy praca jest pasją

Ktoś kiedyś powiedział, że życie to sztuka wyboru. Ja widocznie miałam szczęście, bo nad wyborem swojej życiowej drogi nie musiałam się długo zastanawiać. Fryzjerstwo to moje życie, moja pasja i moja miłość – zdradza nam Beata Potoczna, stylistka fryzur, właścicielka salonu Corte del Sole.

Odkąd pamiętam, zawsze lubiłam tworzyć. Za kulisami pokazów mody, gdy pracowałam jako modelka, układałam włosy swoim koleżankom. Sprawiało mi to ogromną radość. Czułam, że to jest to, co chcę robić w życiu.

Stylistka - Beata PotocznaMoje pierwsze fryzury powstawały na głowach najbliższej rodziny, oraz przyjaciół. Swoją pasję rozwijałam w możliwie najszerszym spektrum. Współpracowałam i wciąż współpracuję z Akademią Fryzjerską „Gabriel” – tam, tak naprawdę rozpoczęła się moja prawdziwa przygoda z fryzjerstwem. Zawsze staram się zdobywać wiedzę u najlepszych – szkolenia z takimi markami jak Vidal Sassoon, Revlon Professional, Intercosmo czy Tony &Guy dały mi solidne podstawy nowoczesnego fryzjerstwa i stały się motywacją do realizacji wymarzonych planów. Kolejne szczeble na drabinie mojej kariery to współpraca z mediami, między innymi z telewizją Polsat i TVN, przy produkcji programów takich jak „Trinny i Susanah zmieniają Polskę”, a także z redakcjami „Voutre Boute”, „Look”, „Zwierciadło”, „Gentelmen” czy „Playboy”. Bardzo wiele dały mi szkolenia u takich sław fryzjerskich, jak: Tiziana Jacuzo, Salvatore Sacco, Piero Rici, Alex de Stefano oraz wspaniała Ondina Pozzatello.

Dziś wiem, że jedno z moich marzeń się spełniło. Mam swój Salon Fryzjerski „Corte Del Sole”, w którym mogę zmieniać kobiety jednocześnie realizując swoje pasje. Nowe trendy w koloryzacjach, cięciach i stylizacjach to nowe wyzwania, dzięki którym życie i praca stają się ciekawsze. Staram się wprowadzać do mojej pracy jak najwięcej nowości z fryzjerskiego świata. Jestem m.in. prekursorką cięcia włosów metodą wachlarza, nożyczkami Ventaglio, w którego tajniki wprowadzał mnie ich twórca Alex de Stefano, a jednocześnie mój mentor i wieloletni przyjaciel. Inspiracją jest otaczający mnie świat i ludzie, a przede wszystkim miłość do fryzjerstwa, która mnie wzmacnia i kieruje do dalszych działań ku zdobywaniu nowych doświadczeń i wprowadzaniu najnowszych trendów fryzjerskich. Wszystko to ma jednak jeden cel – zmianę w wizerunkach kobiet, tak żeby każda z nich patrząc na swe odbicie w lustrze poczuła jak bardzo jest piękna. Według mnie to nie jest tylko praca, ale i otarcie się o sztukę. I świadome wykorzystanie swojego potencjału. Fryzjerstwo, jak każda wyspecjalizowana dziedzina, wymaga ciągłego szlifu umiejętności, dlatego wciąż się dokształcam, wymieniam doświadczenia z innymi ekspertami. i poznaję najnowsze tajniki sztuki fryzjerskiej. Międzynarodowe szkolenia w Dubaju, Londynie, Hong Kongu, Bolonii, udział w pokazach, praca z modelkami – angażuję się w tego typu projekty, chcąc nie tylko realizować swoją pasję, ale i wspierać Polki w dbaniu o eksponowanie ich piękna i wzmacnianiu poczucia własnej atrakcyjności.

Corte del Sole - Salon fryzjerski
Aleja KEN 21
02-722 Warszawa
Telefon: (22) 816 80 20
www.cortedelsole.pl

Kategoria: Kariera

Porozmawiajmy

Ciekawe

Dostrzeżone

Wiosna_4 multikino3a Noc Kultury f3

Inspiracje