Głowa do góry!

Być jak Tracy. Brian Tracy, czyli darmowe korepetycje z sukcesu

Życie podobne jest do zamka szyfrowego. Ma wprawdzie znacznie więcej możliwości, jednak kluczem do jego otwarcia jest właściwa kombinacja numerów bądź innych działań.

Jeśli więc właściwie je zestawisz –  zamek się otworzy. I nie jest to zależne ani od szczęścia, ani od cudu. Ot, po prostu tak jest i już. Więc zamiast błądzić i szukać –  skorzystaj ze sprawdzonych metod!

Spokój ducha

To najważniejszy z siedmiu elementów sukcesu. Zatem niech osiągnięcie wewnętrznego spokoju od dziś stanie się Twoim celem. Jeśli będziesz żyć w harmonii ze swoimi przekonaniami i wartościami, wszystko inne zacznie się układać. Staniesz się bardziej otwarta i optymistyczna. Aby eliminować stresujące sytuacje przyjrzyj się swojemu życiu, znajdź dziedzinę, w której odczuwasz lęk. Następnie sporządź listę działań, które możesz podjąć, by sobie ulżyć i aktywnie wcielaj je w życie.

Zdrowie i energia

Tak jak spokój ducha jest naturalnym stanem umysłu, tak zdrowie jest normalnym stanem fizycznym. Twoje ciało bezsprzecznie samo dąży do zdrowia, a Ciebie wypełnia energia. Oczywiście pod warunkiem, że nic temu nie przeszkadza. Niesamowitą bowiem cechą ciała jest fakt, że wystarczy przestać postępować w określony sposób, by ciało samo wróciło do pełni zdrowia. Wyobrażaj sobie siebie jako w pełni zdrowego człowieka, myśl o tym co byś wtedy jadła, jak dbała o ciało, ile byś ważyła. A następnie wcielaj tę wizję w życie.

Udane związki

To właśnie związki z innymi czynią z nas prawdziwych ludzi, a w sposobie kontaktowania się z innymi wyrażamy osobowość. Niezmiernie ważne więc jest, by relacje z innymi, którymi się otaczasz, były ciepłe i serdeczne. Problemy w życiu to niemal zawsze problemy międzyludzkie. Stwórz więc wokół siebie takie środowisko, w którym będziesz czuła się szczęśliwa.   
 
Niezależność finansowa

Określ dokładnie jak chcesz żeby wyglądała Twoja sytuacja finansowa. Czym byś się zajmowała, jaki styl życia chciałabyś wieść. Większość ludzi nie zadaje sobie tych pytań – dokąd więc zmierzają nie mając jasnego celu?

Wartościowe cele i ideały

Zastanów się jakie działania dają Ci poczucie spełnienia i sensu. Tylko wtedy będziesz szczęśliwa, jeśli będziesz miała przekonanie, że dajesz światu coś wartościowego.

Samopoznanie i samoświadomość

Aby osiągnąć cel musisz wiedzieć kim jesteś. Zrozumieć swoje zachowania, przewidywać reakcje. Zanurz się w swoim dzieciństwie, zbadaj relacje z ludźmi. A gdy zrozumiesz i zaakceptujesz siebie, cel będzie coraz bliższy.

Samorealizacja

To podstawowa cecha ludzi szczęśliwych. To uczucie, że stajesz się takim człowiekiem, jakim chciałaś się stać.
Wiedz, że to umysł jest władcą Twojego życia, a do zmiany Twojego toku rozumowania niezbędna jest… dieta dla umysłu, trwająca przez 21 dni. Właśnie tyle dni potrzeba, by umysł dorosłego człowieka wykształcił nowy tor myślenia. W tym czasie od rana do wieczora utrzymuj swoje myśli, słowa i działania zgodnie z celami, które chcesz osiągnąć.

Zacznij więc od wyznaczenia celów. Później spójrz na nie i zadaj sobie pytanie, który z nich będzie miał największy wpływ na Twoje Życie. Podkreśl go i każdego dnia zrób coś, co przybliży Cię do niego. I tak każdego dnia, bo największe cele trzeba podzielić na mniejsze kawałki. A później spraw, by Twoje życie stało się dziełem sztuki.
Brian Tracy jest jednym z największych światowych autorytetów w dziedzinie zarządzania i rozwoju zawodowego. To charyzmatyczny mówca nagrodzony najwyższym wyróżnieniem dla mówców w Stanach Zjednoczonych – CPAE. Sam jest dowodem na jakość swoich systemów treningowych – osiągnął życiowy sukces pod każdym względem. Brian Tracy prowadzi na całym świecie seminaria z zakresu psychologii sukcesu, wytyczania celów, samooceny, rozwoju oraz kreatywności i należą do najbardziej poszukiwanych na świecie. Celem wszystkich programów Briana Tracy jest podniesienie jakości życia, osiągnięcie w praktyce najlepszych wyników w możliwie najkrótszym czasie w życiu zawodowym, rodzinnym oraz duchowym.

Na podstawie książki: „Maksimum osiągnięć” – Brian Tracy.

Tekst: Agnieszka Owczarska

 

 

Kategoria: Głowa do góry!

Porozmawiajmy

Ciekawe

Dostrzeżone

oko kissing fists starsi

Inspiracje