Wnętrza

Zień projektuje prawie 300-metrowy penthouse

Znany polski projektant mody Maciej Zień projektuje olbrzymi apartament na najwyższym piętrze Dune. Specjalnie na potrzeby projektanta i jego wizji eleganckiego nowoczesnego penthouse’u połączono dwa lokale, dzięki czemu powierzchnia zwiększyła się do niespełna 300 m kw.

Okna wychodzą teraz na cztery strony świata – zarówno na Morze Bałtyckie, jak i na sosnowe lasy oraz panoramę Mielna.

Ostatni raz projektant pojawił się w Mielnie z okazji otwarcia apartamentowca Dune. Właśnie wtedy została podjęta decyzja o rozszerzeniu koncepcji projektu penthouse’u.

300 m kw.

Penthouse jaki pierwotnie miał być zaprojektowany przez Macieja Zienia miał 180 m kw. Aranżacja już tego lokalu była dużym wyzwaniem. W trakcie planowania wnętrz zauważono jednak potrzebę zmian. Projektant stanął przed dylematem – jak pogodzić funkcjonalność i maksymalną wygodę tego miejsca i sprostać nawet najbardziej wymagającym gustom. Aby maksymalnie wykorzystać potencjał tego miejsca i spotęgować efekty wizualne jakie Dune zawdzięcza swojej lokalizacji, połączono wybrany przez Macieja Zienia penthouse z sąsiadującym. Tym samym przestrzeń znacznie się powiększyła, co daje o wiele większe możliwości aranżacyjne.

Ważne jest także to, że jednocześnie zatroszczono się o to, aby nic nie przyćmiło unikalności tego wyjątkowego miejsca – żeby nowa koncepcja nie zakłóciła harmonii penthouse’u, salonu połączonego z pokojem dziennym i jadalnią, z których roztacza się piękny widok na fale Bałtyku. Dzięki tej lokalizacji i połączeniu dwóch powierzchni, słońce w penthousie panuje od wschodu do zachodu.

– Klienci poszukujący luksusowych przestrzeni są bardzo wymagający. Często penthouse nad morzem czy w górach jest ich drugim, a nawet trzecim domem. Mają różne potrzeby – od wypoczynku z rodziną, na który nierzadko zabierają nianię, służbę i zwierzęta domowe, przez spotkania z przyjaciółmi, do celów typowo biznesowych. Wszystko wiąże się z wygodą, relaksem i komfortem, a to wymaga miejsca i przestrzeni. W naszej gestii leży zapewnienie klientom tego, czego często nie potrzebują na co dzień w swoich domach, czyli o wiele wyższego standardu i przestrzeni do komfortowego wypoczynku – powiedział Stein Christian Knutsen, prezes Firmus Group. – Osoby zainteresowane penthouse’ami w Dune pytają zawsze o to czy jesteśmy w stanie zapewnić im to czego pragną, wygodę jakiej potrzebują, w tego typu rozmowach nawet cena nie jest najważniejsza. To luksus na jaki pozwalają sobie ludzie, dla których cena nie gra roli – dodaje Stein Christian Knutsen.

Więcej przestrzeni - więcej możliwości

Większa przestrzeń to nie tylko większe możliwości aranżacyjne. Nowa koncepcja to również lepszy widok. Okna będą wychodzić nie tylko na północ i południe, ale teraz również zachód i wschód. Prócz morskich fal i pięknego widoku na korony drzew dochodzi teraz widok na panoramę kurortu. Otwiera to ciekawe możliwości aranżacyjne – przyszli mieszkańcy tego penthouse’u będą mogli budzić się w promieniach wschodzącego słońca. – Penthouse zaprojektowany przez Zień Home dla Dune to marzenie o nieograniczonej przestrzeni i otwartym morzu. Dzięki zmianie powierzchni powstały nowe pomieszczenia. W nowym projekcie przewidziano siłownie, bardzo dużych rozmiarów master bedroom, sypialnie dla dzieci oraz pokoje gościnne. Styl i charakter zostanie utrzymany taki jak zaproponowaliśmy w pierwotnym projekcie, jednak będzie ubogacony o nowe elementy. Innowacyjne rozwiązanie projektowe integralnie korzysta z niesamowitego widoku z okien na Morze Bałtyckie – powiedział projektant Maciej Zień.

W swoich projektach Maciej Zień nawiązywał już do motywów związanych z morzem, falami i morską pianą. Projektant przyznał, że Dune i jego lokalizacja zainspirowały go. – Jestem zafascynowany tym, co nowe i świeże. Innowacyjny apartamentowiec Dune w Mielnie posiada przepiękny widok na morze. Architektura ta współgra z otoczeniem nadmorskiej panoramy, spełniając oczekiwania najbardziej wymagających klientów – mówił Maciej Zień podczas spotkania z przedstawicielami Firmus Group.

Projekt penthouse’a obejmie jego całkowitą aranżację, będą to wszelkie prace wykończeniowe i dekoracyjne. Wnętrza zostaną umeblowane według wizji Macieja Zienia – wykreowany zostanie określony, spójny styl. Przestrzeń będzie odpowiednio podzielona, wyodrębnione zostaną wszystkie pomieszczenia. W aranżacji wykorzystane zostaną wybrane przez projektanta materiały wykończeniowe ścian i podłóg. Rodzaj oświetlenia, meble na zamówienie, oryginalna armatura i ceramika, sprzęt audiowizualny i wszelkie elementy dekoracyjne wypełnią przestrzeń powiększonego penthouse’a i stworzą niepowtarzalny styl. Wszystko według kreacji Zień Home.

Połączenie penthouse’a sprawiło, że na najwyższym piętrze apartamentowca Dune dostępne są już tylko 4 pethouse’y. Jeden został kupiony za 2,4 mln zł, natomiast drugi, o powierzchni ponad 90 m kw. został przyłączony do koncepcji według Macieja Zienia. Dzięki temu zabiegowi apartament na piątym piętrze Dune staje się unikatowym penthouse’em na wybrzeżu – a tym samym, jest jeszcze bardziej pożądany.

Apartamentowiec jest gotowy

Otwarcie apartamentowca Dune odbyło się 8 czerwca br., wszystkie apartamenty są wykończone pod klucz, jedynie penthouse’y zostały oddane w stanie deweloperskim. Powodem takiego wykończenia jest dowolność aranżacji – według gustu i pomysłu właściciela. Przykładem może posłużyć właśnie połączenie dwóch lokali na specjalne potrzeby projektowania wnętrz. Firmus Group nie wprowadził jeszcze penthouse’ów do sprzedaży.

Pozostali mieszkańcy Dune odebrali już klucze do swoich apartamentów. Już od ponad 10 dni mogą korzystać z nich, a także z dwóch zewnętrznych basenów. Dune jest najbardziej elegancką i luksusową inwestycją w tej części wybrzeża.


 

Kategoria: Wnętrza

Porozmawiajmy

Ciekawe

Dostrzeżone

penis dlonierece radosc z brzucha

Inspiracje