Wnętrza

Luksus we śnie

Dziewięć warstw. Idealne warunki do snu. Programy rekreacyjne. Zapraszamy na wycieczkę po najbardziej luksusowych łóżkach i elementach wyposażenia pokojowych hoteli świata. Przed nami dwie marki – Hastens i Heavenly Bed.

Końskie włosie w fabryce snów

Zgodnie z filozofią marki Hastens nie istnieją technologie, które mogłyby zastąpić wykonywane ręcznie i przez wykwalifikowanych konstruktorów łóżka. Swoich racji właściciele firmy zaczęli dowodzić już w połowie XIX wieku. Wtedy to w Szwecji powstał pierwszy zakład rymarski, w którym do wypełnienia materacy używano przede wszystkim końskiego włosia. Ponad 100 lat później, kiedy firmą zarządzać zaczął Jan Ryde, a produkcja wzrosła niewyobrażalnie, ukształtowało się kolejne, jedno z głównych założeń marki – kluczową rolą łóżka jest zapewnienie możliwie najlepszego wypoczynku i spokojnego snu w nocy, gdyż tylko ono gwarantuje dobre samopoczucie następnego dnia.

Nie bez przyczyny swoje miejsce pracy rymarze Hastens nazywają „fabryką snów”. Każde łóżko powstaje z naturalnych materiałów wypełniających, a także z niezwykłą dbałością o najmniejszy nawet szczegół. Główna uwaga przywiązywana jest m.in. do odpowiednio skonstruowanej, wytrzymałej ramy łóżka oraz dokładnego szwu rozciągliwej tkaniny. Cała konstrukcja jest oczywiście wykonywana ręcznie i obejmuje m.in. proces przetwarzania końskiego włosia, przygotowywania ramy, aż do pikowania łóżka. Zanim łóżka zostaną przekazane do sprzedaży poddawane są testom jakościowym i wytrzymałościowym. Gdzie w Polsce możemy skorzystać z luksusu spania na łóżkach Hastens? W Hotelach SPA Dr Eris we Wzgórzach Dylewskich i Krynicy Zdroju, a także w Hotelu Młyn Klekotki Resort&Spa oraz Hotelu Rezydent w Sopocie.

Od łóżek do fitnessu

Inną marką, która za cel postawiła sobie produkcję luksusowych łóżek do użytku hotelowego i prywatnego jest Heavenly Bed, wprowadzona na rynek przez Westin Hotels. Na początku lat 90. stworzono ponad 50 tysięcy modeli łóżek, do blisko 40 tysięcy pokoi. W późniejszym czasie łóżka Heavenly Bed były już dostępne w sprzedaży detalicznej, a zaraz potem na rynku pojawiły się inne luksusowe akcesoria tej marki. Westin Hotels, oprócz tego, że zapoczątkowało modę na projektowanie własnych modeli łóżek u dbających o wizerunek kojarzony z wellness hoteli, wprowadziło kilka elementów innowacyjnych. Na ich czele znalazły się przede wszystkim specjalne programy rekreacyjne, obejmujące m.in. ćwiczenia aerobowe, zwiedzanie miasta oraz… usługi spa w salonach. My nabraliśmy ochoty na choć jedną noc w najbardziej luksusowym łóżku świata. A Wy?

 

Tekst: Iwona Królewiecka

Kategoria: Wnętrza

Porozmawiajmy

Ciekawe

Dostrzeżone

corkimatek pokojdziecka konfliktowy

Inspiracje