Kulinaria

Bądź eko także w kuchni!

Świadomość ekologiczna wśród Polaków wciąż wzrasta. Coraz więcej osób codziennie decyduje się na zakup ekologicznej żywności, pochodzącej z domowych upraw.

 

Polacy chcą się zdrowo odżywiać, a wynika to przede wszystkim z wiedzy na temat wpływu diety na jakość życia.

Fakt, że nasza dieta wpływa na samopoczucie i ogólny stan zdrowia, jest we współczesnym świecie nieustannie podkreślany, choć już 2500 lat temu mówił o tym Hipokrates. Nieprawidłowe żywienie jest przyczyną wielu chorób i wynika przede wszystkim ze złego sposobu przygotowywania żywności. A winne są temu naczynia. Ich jakość w przeciętnym polskim domu wciąż pozostawia wiele do życzenia.

Ekologiczne i zdrowe potrawy powinny być przygotowywane w ekologicznej kuchni. Starannie wybrane naczynia, w których codziennie przyrządzamy jedzenie, będą gwarancją, że w spożywanych przez nas posiłkach nie będzie chemii.

Najbardziej ekologicznym rozwiązaniem, a przy tym idealnym dla naszego zdrowia, są naczynia Termisil ze szkła borokrzemowego. Kiedy kilkadziesiąt wieków przed naszą erą wynaleziono szkło, spełniało ono wyłącznie rolę dekoracyjną. Dziś jest już w powszechnym użyciu, stanowiąc najbezpieczniejszą alternatywę dla tradycyjnych garnków i naczyń. Borokrzemowe szkło, z którego wykonane są naczynia Termisil, w pełni podlega recyklingowi, a więc jest przyjazne środowisku. Nie wchodzi także w reakcje chemiczne z żywnością, nie zawiera szkodliwych dla zdrowia substancji takich, jak kadm czy ołów. Naczynia Termisil są więc doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą zadbać o swojej zdrowie, przygotowując w swojej kuchni dietetyczne potrawy, korzystając z w pełni ekologicznych naczyń.

 

Termisil Huta Szkła Wołomin S.A.

ul. Wileńska 68 A; 05-200 Wołomin

Tel. + 48 (22) 776 46 12 Fax + 48 (22) 776 46 16
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

http://www.termisil.com

 

 

 

 

 

 

- PREZENTACJA Kobiecej Reaktywacji -

Kategoria: Kulinaria

Porozmawiajmy

Ciekawe

Dostrzeżone

penis dlonierece radosc z brzucha

Inspiracje