Komnata stylu

Jak w ciekawy sposób zaprosić gości na wesele

Jeżeli macie chociaż odrobinę zdolności manualnych, proponuję Wam samodzielne wykonanie oryginalnych zaproszeń na ślub.

Drukarnie stacjonarne i internetowe prześcigają się w ofertach wzorów zaproszeń ślubnych. Wzory z niskiej półki cenowej mnie osobiście nie zachęcają. Jeżeli ktoś chciałby, aby jego zaproszenia były wyjątkowe, będzie zmuszony sporo zapłacić, bo ręczna robota jest w cenie. Pisanie kaligrafią to czas, a co za tym idzie – pieniądze.

Wyjątkowe, bo Wasze

Moja znajoma przygotowuje się do ślubu i postanowiłam specjalnie dla niej wykonać zaproszenia z motywem ptaka. Przeczytałam gdzieś, że szczęście przynoszą ptaki niebieskie i czerwone. Stąd u mnie odcienie blue.

Mam nadzieję, że stanie się to dla Was inspiracją. Musicie się zastanowić co będzie Waszym motywem przewodnim.

Czego potrzebujecie?

Papier fakturowany CANSON 160 G/M2, 50 kartek, cena 22 zł

Farby akwarelowe w tubkach, ok. 30 zł

Tekst – drukujemy na domowej drukarce

Tusz, stalówka i obsadka, ok. 10 zł

Podsumowując: 100 zaproszeń będzie Was kosztowało około 100 zł, czyli na ich samodzielnym wykonaniu oszczędzacie około 1000 zł.

Treść zaproszenia drukujecie na gładkiej stronie papieru. Przed Wami pełna dowolność czcionek, tekstów czy wierszy. Jest w czym wybierać.

DIY

Zaczynamy od zgięcia kartki i napisu.

Jeżeli wolelibyście coś namalować patrząc na wzór, poszukajcie w Internecie obrazów wpisując w wyszukiwarkę: ptak akwarela.

Moje zaproszenie już jest gotowe. Skorzystałam z dość ciemnych barw, ale „moja” Panna Młoda ma mieć na białej sukience ciemne ptaki.

Wykonanie takich ręcznie malowanych zaproszeń wymaga czasu, ale przecież nie bierzecie ślubu za tydzień, tylko planujecie go z wyprzedzeniem. Czas spędzony na opracowywaniu wzoru, z wykorzystaniem jakiegoś Ważnego dla Was dwojga motywu, może być świetną okazją do bycia we dwoje w okresie przygotowań do ślubu.

Jeżeli Was zainspirowałam, a nie czujecie się pewnie w malowaniu, na pewno znajdziecie kogoś utalentowanego wśród członków rodziny lub przyjaciół. Może to być ich, bardzo osobisty, ślubny prezent dla Was.

Zachęcam do samodzielnego, ręcznego wykonania zaproszeń. To pamiątka na całe życie.

Kasia z www.vanillaforhome.blogspot.com

Kategoria: Inspiracje

Porozmawiajmy

Ciekawe

Dostrzeżone

penis dlonierece radosc z brzucha

Inspiracje