Reaktywuj się

Córki pracujących matek mają większe szanse na dobre zarobki i karierę

Według danych pochodzących z dokumentu opublikowanego przez Harvard Business School, córki pracujących matek mają większe szanse na zatrudnienie. Dzięki aktywności swoich rodzicielek, dziewczynki w przyszłości prawdopodobnie będą pełnić funkcje nadzorcze i zarabiać znacznie więcej pieniędzy niż córki kobiet, które nie pracują zawodowo.

To krzepiąca wiadomość dla wielu aktywnych zawodowo kobiet, które często dręczone są przez wyrzuty sumienia związane z pozostawianiem dzieci pod opieką osób trzecich w czasie, gdy one realizują się zawodowo. Z badań można wnioskować, że pracujące zawodowo matki w pewnym sensie tak naprawdę robią swoim dzieciom... przysługę.

Wynik badań świadczący o tym, że córki matek pracujących mają znacząco wyższą szansę na kierownicze stanowisko zaskoczył nawet samych badaczy: „Oczekiwaliśmy, że ten czynnik może mieć wpływ na zatrudnienie, ale nie spodziewaliśmy się, że będzie miał także wpływ na pozycję zawodową”, mówi Kathleen L. McGinn, profesor w Harvard Business School, główna autorka badania.

Kategoria: Reaktywuj się

Porozmawiajmy

Ciekawe

Dostrzeżone

corkimatek pokojdziecka konfliktowy

Inspiracje