Kobieta pracująca

Polscy przedsiębiorcy, czyli artyści?

Czy polski biznesmen jest twórczy? Czy potrafi przekuć swoje pasje w biznes?

 

Będzie o tym dyskutować niemal 300 właścicieli firm, w Gdańsku, już 25 i 26 listopada. Wtedy Teatr Szekspirowski zmieni się w forum biznesowych i artystycznych warsztatów, wykładów i paneli.

Wspólne spotkanie świata biznesu, nauki i sztuki to u-Rodziny 2016 – już dziewiąte spotkanie Inicjatywy Firm Rodzinnych. Tym razem najwięksi polscy przedsiębiorcy organizują je w Gdańsku.

Obrady biznesu, świata nauki i środowisk kreatywnych będą przeplatały się z warsztatami prowadzonymi przez artystów i edukatorów.

W Polsce firmy rodzinne to potęga: jak wynika z danych raportu Instytutu Biznesu Rodzinnego i PWC, do przedsiębiorstw rodzinnych można zaliczyć nawet 90% firm działających w Polsce. Jeśli wyłączyć spośród nich samozatrudnionych, to firmy rodzinne dają pracę niemal 1,5 miliona osób i odpowiadają za prawie 50% PKB. Od ich twórczości zależy w wielu regionach tempo rozwoju, a wyzwania, z którymi się zmagają, są szczególne.

- Nasz zjazd to nie tylko znakomita okazja do integracji firm rodzinnych, ale też dyskutowanie o kwestiach ważnych dla środowiska - mówi Ewa Sobkiewicz, prezes stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych, które jest organizatorem wydarzenia. - Tematem, wskazywanym przez wielu właścicieli firm jako niezwykle istotny jest sukcesja i wprowadzenie do firmy następców. IFR głęboko angażuje się w tym obszarze, uczestnicząc m.in. w konsultacjach Ministerstwa Rozwoju.

Wśród zaproszonych gości są m.in. prof. Dariusz Filar, prof. Jerzy Hausner, prof. Andrzej Blikle, prof. Cezary Obracht-Prądzyński. W dyskusjach biorą udział przede wszystkim właściciele polskich firm.

Wśród paneli i warsztatów znajdą się m.in. rozmowy na temat pokolenia Millenialsów, wkraczającego do firm rodzinnych, pojawią się też pytania, jak pobudzać kreatywność i jak warto dziś organizować firmę, by wygrywając na rynku zachowywała swój rodzinny, przyjazny charakter.

Gdańsk ugości przedsiębiorców nie tylko dyskusjami, ale również wrażeniami artystycznymi: uczestnicy wysłuchają koncertu jazzowego Sławka Jaskułke, wezmą udział w Balu Szekspirowskim oraz spotkaniach autorskich Małgorzaty Niezabitowskiej i wernisażach prac lokalnych artystów.

U-Rodziny to IX  już edycja ogólnopolskiego zjazdu, organizowanego przez Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych.

Wydarzenie objęły patronatami: Minister Rozwoju, Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Prezydent Gdańska.

Wśród sponsorów są między innymi: mBank, PWC, Union Investment, Trefl, Hay Group Korn&Ferry, Politechnika Gdańska, Inter Ubezpieczenia, Naftoport, Jeppesen Poland, Farm Frites, Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe oraz Szołajski Legal Group.

Więcej informacji i formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie http://www.u-rodziny.pl/

Kategoria: Aaaby biznes

Porozmawiajmy

Ciekawe

Dostrzeżone

penis dlonierece radosc z brzucha

Inspiracje